17 проектів за три дні

 

читать на русском

рус

У грудні 2012 року Учбово-методичний центр захисту прав людини провів в Миколаєві семінар-тренінг з розробки ситуаційних вправ. Даний захід вже третій з циклу тренінгів, які проводяться за підтримки молодіжної організації «Нова генерація» та Східно-європейського демократичного центру з метою підвищити соціальну активність молодих миколаївців.

«Впровадження ситуаційної методики навчання громадських лідерів» – головна тема семінару. У ході триденного тренінгу громадські активісти з 8-ми регіонів України обмінялися досвідом та отримали навички написання ситуаційних вправ (case study). Це перший етап відбору учасників освітньої програми «Навчаємо успіху», яка реалізується Учбово-методичним центром захисту прав людини за підтримки Національного фонду підтримки демократії. У числі 30 переможців конкурсного відбору – учасники навчального гуртку «Молоді аніматори», молодіжного клубу «Артоптімісти» і ще 7 громадських організацій Миколаївщини. Громадські активісти вивчали новітні технології обробки інформації та поширення знань. Одна з таких технологій – це розробка навчальних кейсів та використання ситуаційної методики навчання.

Для демонстрації ефективності нових методик, запозичених громадськими організаціями зі сфери бізнесу організовано проведення двох веб-конференцій: Миколаїв-Міннеаполіс і Миколаїв-Київ-Берлін за участю закордонних фахівців у сфері освіти та захисту прав людини.

Звертаючись до учасників семінару, віце-президент консалтингової компанії «Brymer-Fursman, LLC» (Міннесота, США) Ірина Фурсман зазначила: «Навчаючи інших, ми вчимося самі, і всі разом стаємо діючими учасниками того, що відбувається. І тоді події навколо нас уже не відбуваються незалежно від того, що ми думаємо. Життя починає змінюватися під впливом наших рішень».

У семінарі та підсумкової конференції також взяли участь керівники громадських організацій з АР Крим, Київської, Львівської, Луганської, Миколаївської, Кіровоградської та Полтавської областей. Протягом трьох днів вони активно обмінювалися досвідом зі своїми колегами. Результатом заходу стало розроблення 5-ти соціальних проектів і 12 ситуаційних вправ на основі реальних кампаній громадянського представництва та захисту прав людини.

У лютому поточного року учасників тренінгу знову очікує зустріч в Миколаєві. Цього разу темою навчальної сесії стануть найбільш ефективні методики навчання громадських лідерів.

 

Борис Кудар

Учбово-методичний центр захисту прав людини