Программа «Храни достоинство»

Основная цель программы – мониторинг соблюдения прав человека и демократических принципов управления, сбор, анализ и распространение общественно-полезной информации с использованием современных информационно-коммуникационных технологий. Программа стартовала в июле 2014 года.

Основные проекты в рамках программы:

- Проект «Захист прав пенсіонерів та моніторинг бюджетних витрат по COVID-19 громадськими префектами у південних областях України» реалізує Учбово-методичний центр захисту прав людини за фінансового сприяння міні-гранту Проекту «Підвищення потенціалу організацій громадянського суспільства соціальної сфери України», що фінансується Європейським Союзом. Проект реалізується у період з 1 липня по 31 грудня 2020 року.

- Проект “Моніторинг використання бюджетних коштів і благодійних внесків школами міста Миколаєва” (Моніторінг шкіл громадськими префектами) спрямований на підвищення ефективності бюджетних процесів в сфері освіти. Проект передбачає виявлення фактів подвійного фінансування одних і тих самих витрат в освітніх установах Миколаєва та усунення причин і умов таких порушень шляхом розробки відповідних рекомендацій органам влади та місцевого самоврядування. Строки реалізації проекту: з 01.11.2019 по 31.03.2020 в рамках конкурсу малих грантів «Громадська префектура для ефективних місцевих бюджетів Півдная України», організованого ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» і профінансованого за рахунок коштів NED (Вашингтон, США).

- Проект «Залучення людей похилого віку до викриття порушень виборчого законодавства під час Президентських та Парламентських виборів в Україні» (Правдиве радіо) спрямований на залучення людей похилого віку до викриття порушень виборчого законодавства під час Президентських та Парламентських виборів в Україні. Проект передбачає створення циклу радіопередач на основі реальних кейсів про порушення виборчого права пенсіонерів. Строки реалізації проекту: з 15 лютого по 15 листопада 2019 року за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

- Проект “Підготовка фахівців з ефективної контр-пропаганди у кіберпросторі” (Контрпропаганда). Проект реалізовано у 2014-2015 роках за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.