30 жовтня в Миколаєві розпочав роботу Форум практик учасницького відновлення громад. Відкриваючи захід, учасників привітали директор Фонду розвитку міста Миколаєва Михайло Золотухін і директор програми «Демократія і належне врядування» Міжнародного фонду Відродження Олексій Орловський.
«Ми відібрали 13 переможців конкурсу проєктів з різних регіонів України, чиї проєкти передбачали активну участь і залучення представників громадянського суспільства та всіх зацікавлених сторін до процесів відновлення та стратегічного розвитку громад. Часто існують дві основні проблеми: по-перше, напрацювання проєктів не мають залишатись напрацюваннями лише цих проєктів, а далі про них ніхто не згадує. Я знаю, що Фонд розвитку міста Миколаєва завжди наполегливо продовжує працювати зі своїми громадами і в позапроєктний період, намагаючись допомогти їм в процесі реалізації напрацьованого. Друге – питання, пов’язані з розвитком – це результат спільних дій місцевої влади, громадського сектору і бізнесу. Не можливо якісно розвивати громаду, неможливо якісно забезпечувати сталість і розвиток без налагодження ефективної комунікації, спільнотворення і спільнодії в межах цього трикутника. Я дуже сподіваюсь, що ваш сьогоднішній захід буде успішним, ви зможете проговорити і узгодити подальші кроки для того, щоб результати цього проєкту максимально були використані у майбутньому!»
У свою чергу, Михайло Золотухін представив гостей форуму – засновників Національної платформи стійкості і згуртованості Володимира Лупація, Юлію Тищенко, Олега Саакяна і подякував Центральній міській бібліотеці імені Кропивницького, яка стала справжнім громадським хабом і надає свої приміщення для проведення форумів і конференцій з обговорення учасницького відновлення громад.
Список публікацій про старт Форуму практик учасницького відновлення громад
- Анонс Форуму на сайті ФРММ: http://frgn.mk.ua/?p=14524
- Сторінка Форуму на сайті HRTC: http://hr-advocacy.mk.ua/forum-241030-31/
- Відеорепортаж з відкриття Форуму на каналі HRTC в YouTube – вітальне слово Михайла Золотухіна і Олексія Орловського: https://youtu.be/Ew2wT1eyK0g
- Фотоальбом про відкриття Форуму в галереї HRTC в Google-Photo: https://photos.app.goo.gl/mp3W89NKHtHV99eN8
- Фотоальбом про відкриття Форуму на сторінці HRTC в Facebook https://www.facebook.com/HRTC2012/posts/pfbid0ewbnBx2FXd96FxbmqpmKFEvyTTGWfmYSqSonE1nQJfsBiFjq9D7qh1AXQyc3VzTBl
- Пост про відкриття Форуму на сторінці директора HRTC у Facebook: https://www.facebook.com/kudar.boris/posts/pfbid034mKqxt2fq4CQDdrhnNkvLML2KPTUSqrTd5eie3N4n4xEXD1yNFzx8Lj4kyspcrihl
- Пост в групі «Громадські префекти» https://www.facebook.com/groups/755675194900103/permalink/2048991735568436
- Фотоальбом і публікація про старт Форуму на каналі HRTC в Telegram https://t.me/c/1341809403/128
- Фото і публікація про старт Форуму на сторінці HRTC в Instagram: https://www.instagram.com/p/DB4Zrz1uAAQ/?img_index=1
- Фото і публікація про старт Форуму в мережі X https://x.com/Boris_Kudar/status/1852800773840875566
- Фото і публікація про старт Форуму в мережі в Linkedin: https://www.linkedin.com/posts/borys-kudar-948b0384_30-%D0%B6%D0%BE%D0%B2%D1%82%D0%BD%D1%8F-%D0%B2-%D0%BC%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D1%94%D0%B2%D1%96-%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%B0%D0%B2-%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%82%D1%83-%D1%84%D0%BE%D1%80%D1%83%D0%BC-activity-7258567928952819715–FGt?utm_source=share&utm_medium=member_desktop
В рамках першого дня Форуму відбулася панельна дискусія «Місцеві громади в умовах війни: як забезпечити управлінську стійкість, безпеку та демократію». Панельну дискусію модерували спеціально запрошені експерти – засновники Національної платформи стійкості та згуртованості НПСЗ Володимир Лупацій, Юлія Тищенко і Олег Саакян. В обговорені взяли участь представники територіальних громад і громадські активісти Миколаївщини.
Володимир Стефанович Лупацій – співзасновник ГО «Україна-Нордік альянс» та Національної платформи стійкості і згуртованості, підприємець, директор ТОВ «Центр соціальних досліджень» і засновник ТОВ «Центр антикризових досліджень». У 2017 заснував ГО «Платформа соціально-гуманітарних ініціатив та інновацій «Єдиний координацій центр», у 2014 – ГО «Центр проблем безпеки та розвитку» та ГО «Кримський експертний центр». Закінчив філософський факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Кандидат соціологічних наук. Отримав ступінь МВА у сфері фінансів. У 2010-2013 працював радником директора Національного інституту стратегічних досліджень при Президенті України. Був керівником програм суспільних та гуманітарних трансформацій, соціальної згуртованості та регіонального розвитку в Українській міжнародній бізнес раді. Сфера дослідницьких інтересів: соціальна філософія та дизайн мислення, євроінтеграція та національна безпека, стратегія національної стійкості та оцінка ризиків, регіональна політика та політика соціальної згуртованості.
Юлія Анатоліївна Тищенко – співзасновниця і голова ради Українського незалежного центру політичних досліджень УНЦПД та Національної платформи стійкості і згуртованості НПСЗ, підприємець, засновниця ТОВ «Анкер плюс», директор ГО «Інститут соціальних досліджень», співзасновниця ГО «Всеукраїнська громадянська ініціатива «Третя українська республіка». Закінчила філософський факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка, аспірантуру Інституту філософії НАН України. У 2010 – 2018 роках була керівником моніторингових та дослідницьких, діалогових проектів УНЦПД щодо ситуації в Криму в рамках ініціатив UNDP, ВНКМ ОБСЕ – організація системи моніторингу, координація та проведення досліджень в сфері мовної політики, децентралізації, прав національних меншин, комунікації влади та громади на підконтрольних територіях.
Олег Арменович Саакян – співзасновник Національної платформи стійкості і згуртованості НПСЗ, директор ГО «Єдиний координаційний центр». Засновник ГО «Українська народна рада Донеччини та Луганщини», «Всеукраїнський інтеграційний рух «Вір в Україну», «Всеукраїнська організація у справах вимушених переселенців» та «Платформа соціально-гуманітарних ініціатив». Блогер і політолог, закінчив Донецький національний університет. Спеціалізується на соціальних та гуманітарних інноваціях, світоглядних вимірах інформаційної війни, кризових проявах прикордонної ідентичності, постконфліктної реінтеграції.
Форум є підсумковим заходом двох проєктів, реалізованих Фондом розвитку міста Миколаєва ФРММ за підтримки Європейьского Союзу та Міжнародного фонду «Відродження»: «Громадянська платформа для відбудови на краще двох громад Миколаївщини» та «Громадянська платформа для відбудови на краще Коблівської громади», а також проєкту «VOZVET CENTER – ветеранський простір у Вознесенській громаді» який впроваджував ГО «Учбово-методичний центр захисту прав людини HRTC» за технічного адміністрування ІСАР Єднання та сприяння Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні», фінансової підтримки Уряду Королівства Нідерландів.
Партнерами проєктів є Коблівська, Березанська, Бузька, Новоодеська, Шевченківська ради та громадські організації «Мрії в реальність» (с. Березанка), «Новоодеська рада старійшин», «Учбово-методичний центр захисту прав людини» HRTC.
Методичний супровід ініцативи здійснюють ГО «Форум розвитку громадянського суспільства» (м Київ) та Національна платформа стійкості та згуртованості.
Національна платформа стійкості та згуртованості НПСЗ започаткована у лютому 2018-го року. Стратегічні пріоритети – стійкість держави та суспільства, згуртованість та єдність. НПСЗ – це дискусійний майданчик для проведення публічних заходів на національному, регіональному та місцевому рівнях й залучила провідних міжнародних експертів з питань миробудування, перехідного правосуддя, інформаційної реінтеграції, соціальної згуртованості та національної єдності. Ініціатива реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проєкту «Побудова стійкості в конфлікті через діалог». Проєкт реалізується Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) разом з Українською гельсінською спілкою з прав людини (УГСПЛ). УНЦПД — неурядовий позапартійний аналітичний центр, який розвиває демократичні процедури у полі публічної політики і своєю діяльністю утверджує в суспільстві ідеї незворотності демократичних перетворень. Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) – найбільша асоціація правозахисних організацій України. Спілка об’єднує 26 правозахисних недержавних організацій. Метою діяльності УГСПЛ є захист прав людини.
Матеріал підготовлено Учбово-методичним центром захисту прав людини HRTC в рамках партнерської угоди з Фондом розвитку міста Миколаєва про створення коаліції НУО «Громадська префектура».
Recent Comments