Першого – другого березня 2019 року Учбово-методичний центр захисту прав людини провів у Миколаєві тренінг для волонтерів, які працюватимуть з людьми похилого віку під час президентських і парламентських виборів в Україні. Цей тренінг – перший захід проекту «Правдиве радіо». Проект «Правдиве радіо» передбачає залучення людей похилого віку до викриття порушень виборчого законодавства під час Президентських та Парламентських виборів в Україні і створення циклу радіопередач на основі реальних історій про порушення виборчого права. Молоді юристи і журналісти навчають пенсіонерів дотримуватись законодавства, спостерігати за виборами і виявляти порушення. Проект реалізується з 15 лютого по 15 листопада поточного року на території Миколаївської області за підтримки Посольства США в Україні.
Досвідчені тренери поділилися навичками проведення моніторингових досліджень та кампаній, а також досвідом роботи в сфері захисту прав людини, протидії корупції та забезпечення чесних і прозорих виборів.
Вадим Мельников – практикуючий юрист, директор аналітико-правозахисного об’єднання «Викривач» розповів про законодавчі основи та юридичне забезпечення виборів.
Олег Конотопцев – доцент кафедри регіонального управління Національної академії управління при Президенті України розповів про основи моніторингової діяльності та способи і методи забезпечення прав людини під час виборів.
В’ячеслав Головченко – медіа-тренер, член Національної спілки журналістів, виклав основи аналітичної і моніторингової діяльності під час виборів на прикладах громадського руху «Чесно», «Фільтруй суд» та інших.
Юрій Антощук –засновник «Школи гіперлокальних ком’юніті», директор Херсонського обласного благодійного фонду «Об’єднання» доніс присутнім інформацію про онлайн інструменти для розробки мультимедійних інформаційних повідомлень, створення Інтернет-каналів та аудіопідкастів.
Учасники тренінгу отримали нагоду взяти участь у Всеукраїнському освітньому онлайн уроку з факт-чекінгу «Не вірррр – перевіррр».
Борис Кудар і Юлія Болгак навчили учасників розрізняти маніпуляції у передвиборчих кампаніях, розвивати навички критичного мислення, знати де і як перевіряти інформацію.
Це заняття спрямовано на розвиток навичок критичного мислення і не передбачало політичної агітацій.
Захід проводила міжнародна організація IREX в рамках проекту “Вивчай та розрізняй” за підтримки посольства Сполучених Штатів Америки та посольства Великої Британії в Україні. На початку уроку перед присутніми виступила онлайн посол США в Україні.
Юрій Чудновський – эксперт IT-компанії СОФТЛОДЖИК, розповів про роботу із вторинними даними.
Він провів Майстер-клас «Використання інструментів для обробки великих масивів даних».
Консультант: Андрій Тюренков – керівник творчої групи «Радіо Миколаїв 92FM» Провів практичне заняття «Як підготувати цікаву програму на радіо на основі реальних історій із життя»
Учасники тренінгу отримали навички освітньої роботи з пенсіонерами, а також дізналися про новітні методи збору, обробки та розповсюдження інформації.
Вони обмінялися досвідом та ідеями, розробили навчальні кейси на основі реальних історій про порушення виборчого законодавства.
Найбільш успішні учасники отримали можливість розробити власну радіопередачу і провести її в ефірі одного з українських радіоканалів.
Захід проведено Учбово-методичним центром захисту прав людини в рамках проекту «Залучення людей похилого віку до викриття порушень виборчого законодавства під час президентських та парламентських виборів в Україні» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Democracy Grants Program of the U.S. Embassy to Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.
Recent Comments