Прес-конференція «За чесну медицину» 22.07.2020

22.07.2020 Учбово-методичний центр захисту прав людини HRTC провів стартову прес-конференцію проекту «Захист прав пенсіонерів та моніторинг бюджетних витрат по COVID-19 громадським префектами у південних областях України». Захід відбувся в прес-центрі готелю «Олександрівський» (вул. Нікольська, 25, Миколаїв).

В липні 2020 ініціативна група громадських активістів розпочала соціальний проект «Захист прав пенсіонерів та моніторинг бюджетних витрат по COVID-19 громадським префектами* у південних областях України» і кампанію громадянської дії з перевірки медичних закупівель, спрямованих на боротьбу з пандемією коронавірусу. Проект передбачає проведення комплексу заходів з підвищення якості медичних послуг і дотримання прав пацієнтів поважного віку шляхом зменшення корупційних ризиків при медичних закупках за спрощеною процедурою.

Уряд України і міжнародні донорські організації спрямовують значні кошти на подолання коронавірусу. Так, лише у травні 2020 року уряд України додатково виділив 3 132 000 000 грн. (~ $ 116 млн.) на боротьбу з пандемією. Ці гроші мають бути спрямовані на закупівлю товарів і послуг для боротьби з COVID-19, список яких затверджений постановою Кабінету міністрів від 20.03.2020 №225. Але, існує високий ризик нецільового використання цих коштів. Громадські префекти* виявили ряд випадків, коли посадові особи і суб’єкти господарювання використовують спрощену процедуру закупівель за договорами COVID-19 для придбання товарів і послуг, які не призначені для боротьби з пандемією. Нецільове використання коштів, виділених з бюджету на боротьбу з коронавірусом, призводить до зниження якості медичних послуг і зростання корупційних ризиків. Населення втрачає довіру до медичних працівників, органів влади та місцевого самоврядування.

В умовах карантинних обмежень, пов’язаних із коронавірусом держави обмежують права своїх громадян. Найбільше потерпають від карантинних заходів пенсіонери. На відміну від інших категорій громадян, яким карантин завдає здебільшого матеріальної та емоційної шкоди, старі люди втрачають залишки здоров’я, а іноді – й життя. Суворий карантин позбавив їх планових оглядів і планових операцій, зменшив ефективність лікування хронічних захворювань. Водночас, пенсіонери залишаються найбільш вразливими до деструктивної пропаганди і неправдивої інформації медичного характеру, а відсутність звичайного «живого» спілкування призводить до розладу нервової системи та депресійного стану осіб похилого віку.

22 липня відбулася стартова прес-конференція проекту, організатори якої  повідомили, що проблему можливо вирішити лише комплексно: шляхом залучення громадян до контролю та співпраці в медичній, соціальній, фінансовій та інформаційній сфері.

«Наш проект спрямовано на моніторинг та аналіз бюджетних витрат на боротьбу с COVID-19, а також на надання правової допомоги громадянам, чиї права були порушені в умовах карантинних обмежень. Заходи проекту відбуватимуться до кінця 2020 року на території Миколаївської, Херсонської та Кіровоградської областей. Зважаючи на те, що зазвичай досягти сталих змін за такий короткий період складно, ми вирішили посилити наш проект кампанією громадянської дії «За чесну медицину», яка розпочинається зараз і продовжиться у наступному році. Наша мета – зробити так, щоб медичні послуги пенсіонерам залишалися якісними і доступними навіть в умовах карантину» – розповів координатор проекту, директор Учбово-методичного центру захисту прав людини**  Борис Кудар.

У заході взяли участь 17 учасників, серед яких журналісти місцевих ЗМІ, а також представники громадськості, Офісу Омбудсмена і Управління охорони здоров’я Миколаївської ОДА.

 

IMG_9584

Матеріали прес-конференції:

Анонс: https://www.facebook.com/events/287575932455199/ 

Програма: 03_Program-200722 03_Program-200722-2

Прес-реліз: 01_Press-relis-HRTC_200722ua-2

Пост-реліз: 04_Post-relis-HRTC_200722ua-2

Фото: https://photos.app.goo.gl/foTBN6M92qeRVeUL6

Відео: https://youtu.be/Ohu5wh6R-Y4

Дисклаймер:

Дисклаймер-201208